Multimedialne okulary Apple

Witaj w świecie rozszerzonej rzeczywistości, która nadchodzi wielkimi krokami!
Pomysł można prosto opisać – mamy do dyspozycji plastik przypominający okulary, wsuwamy go do naszego Iphone’a i przechodzimy w specjalny tryb. Umożliwia on wyświetlenie obrazu 2D lub też do złudzenia przypominający 3D, odpowiednio dostosowany do naszych oczu.
okulary
Jak to bywa w sprzedaży innych produktów sygnowanych tą markę, miałyby specjalne pudełko, z angielskiego box.

Apple co prawda pozyskało już odpowiedni patent na skonstruowanie w roku 2006, nie ma jednak pewności czy w najbliższym czasie zostaną one wyprodukowane. Sama wizja rozpala jednak wyobraźnię milionów osób.

Szczegółów całego projektu nie ma wiele. Wiadomo, że takie okulary mają służyć do wyświetlania treści. Nie zdradza to wiele, można jedynie snuć domysły, jak choćby specjalny, inteligentny zegarek.

Patent mówi nam także o możliwości prowadzenia wideokonferencji i rozmów telefonicznych. Można również przypuszczać, że dzięki takiemu urządzeniu będzie opcja oglądania filmów lub specjalnych gier.

Oczywiście inni giganci, jak na przykład Microsoft czy Google nie próżnują. Start-up Google wypuściło na rynek grę Ingress w systemie rzeczywistości rozszerzonej i również zaczęło snuć plany dotyczące połączenia tego projektu z multimedialnymi okularami.

Z pewnością można stwierdzić, że multimedialne okulary Apple odniosłyby spektakularny sukces, gdyby rzeczywiście doszło do realizacji tego pomysłu. Marka ta jest uznana i ceniona na całym świecie, często wyprzedzając technologicznie innych producentów.

Markowe boxy dachowe Thule . Zobacz !